In 2025 telt Drenthe ruim 5.000 kinderen minder dan nu.

Nog tien jaar krimp in het basisonderwijs

7 september 2015

De krimp in het basisonderwijs is nog niet ten einde. De provincie Drenthe voorspelt in de Bevolkingsprognose 2015-2040 dat het aantal kinderen in de basisschoolleeftijd nog zeker tot 2024 zal dalen. Daarna stabiliseert het aantal zich. In 2025 telt Drenthe ruim 5.000 kinderen minder dan nu.

Alle Drentse gemeenten hebben de komende jaren te maken met een dalend aantal leerlingen, zo blijkt uit de nieuwe prognose. In de komende tien jaar zal de krimp het sterkst zijn in de gemeenten Aa en Hunze en Westerveld. Sommige gemeenten hebben in de afgelopen tien jaar de grootste klap al gehad. Kijken we naar de periode van 2005 tot 2025, dan is de krimp het sterkste in de gemeenten Aa en Hunze, Borger-Odoorn, Westerveld en De Wolden.

website roosje

2005-2025

Aantal kinderen in basisschool-leeftijd20152016201720182019202020212022202320242025
Aa en Hunze2.1892.0721.9721.8891.8401.7741.7121.6771.6211.6051.595
Assen6.8726.7606.7096.6226.5266.4886.4486.4216.4296.4526.482
Borger-Odoorn2.1642.1172.0491.9911.9511.8971.8561.8091.7941.7881.799
Coevorden3.2673.2203.1323.0462.9802.9102.8632.7922.7512.6982.671
Emmen9.5239.2989.0778.9078.7368.6578.5988.5138.4438.4098.427
Hoogeveen5.4915.4615.3815.3635.3745.3935.3575.3375.3825.3975.466
Meppel3.4013.3853.2833.1813.1353.0973.0763.0583.0293.0153.005
M-Drenthe3.0242.9102.8382.7452.6922.6492.6222.6012.6002.5942.588
Noordenveld2.8292.7582.6592.5752.5202.4692.4232.3922.3812.3392.325
Tynaarlo3.2203.1633.1333.0853.0363.0192.9942.9642.9282.9092.899
Westerveld1.6191.5161.4231.3311.2861.2511.2111.2051.2081.2111.218
De Wolden2.1432.0622.0161.9691.9321.8871.8841.8541.8171.7981.773
Drenthe45.74244.72043.67142.70242.00741.49141.04440.62240.38240.21440.248

 

Deel dit bericht.

Meer informatie.

Volg ons.

Gerelateerd.

groepsfoto van de excursie van Weekendschool Oldambt naar het Groninger Museum

Onbetaalbaar

5 april 2018

© 2019 CMO STAMM - Disclaimer - Privacyverklaring

X