In Drenthe als geheel daalde het leerlingenaantal met 1,7%.

Krimp in basisonderwijs Drenthe vlakt af

13 november 2015

Bijna 750 leerlingen minder op Drentse basisscholen; acht scholen gesloten. De krimp in het basisonderwijs zet door, maar in een wat lager tempo dan in de afgelopen jaren. In oktober van dit schooljaar stonden er 42.312 kinderen ingeschreven op een Drentse basisschool; dat is 747 minder dan een jaar eerder. Dat blijkt uit een analyse van CMO STAMM van de voorlopige telgegevens van DUO. De daling is wat minder sterk dan vorig jaar, toen het totale leerlingaantal in één jaar tijd daalde met 1.287.

KRIMP VLAKT AF

De scholen in de gemeenten Coevorden, De Wolden, Aa en Hunze en Westerveld zijn in het afgelopen jaar het sterkst gekrompen – in elk van deze gemeenten daalde het aantal leerlingen met meer dan 3% in één jaar tijd. Hoogeveen is de enige Drentse gemeente waar in het afgelopen jaar het leerlingenaantal steeg. In Midden-Drenthe, Borger-Odoorn en Tynaarlo is het leerlingaantal praktisch gelijk gebleven. In Drenthe als geheel daalde het leerlingenaantal met 1,7%.

ACHT SCHOLEN DICHT

Acht scholen hebben met ingang van dit schooljaar de deuren gesloten. Het gaat om de Rehobothschool in Gees, De Hille in Barger-Compascuum, de Mr Halmaschool in Oranjedorp, De Bark in Valthe, OBS de Eemster in Dwingeloo, De Kooi in Eelde, De Triangel in Nieuw Annerveen en De Badde in Annerveenschekanaal. Elk van deze scholen had in het vorig school minder dan 30 leerlingen.

Een jaar eerder sloten zeven scholen in Drenthe definitief hun deuren. Sinds 2006 zijn 39 scholen gesloten. Er zijn nu nog 271 basisscholen in de provincie.

EEN OP TIEN SCHOLEN KLEINER DAN 50 LEERLINGEN

Van deze scholen hebben er 28 minder dan 50 leerlingen. De meeste van deze kleine basisscholen staan in de gemeenten Hoogeveen (5), Noordenveld, De Wolden, Coevorden en Aa en Hunze (elk 4).

Alle gegevens komen van DUO, bewerking CMO STAMM.

Ontwikkeling 2014-2015

Abs.

Ontwikkeling 2014-2015

%

Coevorden-157-5,0%
De Wolden-92-5,0%
Aa en Hunze-80-4,1%
Westerveld-46-3,3%
Noordenveld-77-2,9%
Assen-161-2,4%
Emmen-165-1,8%
Meppel-57-1,7%
Tynaarlo-14-0,4%
Borger-Odoorn-5-0,3%
Midden-Drenthe-4-0,1%
Hoogeveen1112,1%
Totaal Drenthe-747-1,7%

 

Scholen met <50 leerlingenScholen met 50-80 llScholen met 81-144 llScholen met 145-300 llScholen met >300 llTotaal aantal scholen
Aa en Hunze4073115
Assen02213825
Borger-Odoorn1573016
Coevorden41244327
De Wolden4334115
Emmen2132021460
Hoogeveen52119532
Meppel0029314
Midden-Drenthe1375218
Noordenveld4327117
Tynaarlo2645320
Westerveld1452012
Totaal Drenthe2853748531271

Deel dit bericht.

Meer informatie.

Volg ons.

Gerelateerd.

© 2019 CMO STAMM - Disclaimer - Privacyverklaring

X